Itemshop

Încuiat
Avatar utilizator
Daniel
4Metin
4Metin
Mesaje: 18
Membru din: Dum Ian 08, 2023 7:15 pm
Status: Activ

Itemshop

Mesaj de Daniel »

Salutare. ma poate ajuta cineva cu o informatie legata de itemshop.
acum vreo saptamana am folosit backup la server si de atunci cand incerc sa intru in item shop imi zice ca: conexiunea la baza de date nu este disponibila'
ce trebuie sa fac?
baietii de la host mi.au zis ca nu sunt bune datele de la config. nu sunt aceleasi care ar trebui sa fie si la site. cum pot remedia problema?
Avatar utilizator
RazVan
Administrator
Administrator
Mesaje: 695
Membru din: Mie Oct 19, 2022 5:25 pm
Localitate: München
Status: Activ
Multumiri acordate: 12
Multumiri primite: 18
Contact:

Re: Itemshop

Mesaj de RazVan »

Daniel scrie: Mie Apr 26, 2023 5:37 pm Salutare. ma poate ajuta cineva cu o informatie legata de itemshop.
acum vreo saptamana am folosit backup la server si de atunci cand incerc sa intru in item shop imi zice ca: conexiunea la baza de date nu este disponibila'
ce trebuie sa fac?
baietii de la host mi.au zis ca nu sunt bune datele de la config. nu sunt aceleasi care ar trebui sa fie si la site. cum pot remedia problema?
Datele pentru site trebuie sa fie datele de la navicat că sa se poată face conexiunea la baza de date. Datele ar trebui sa le găsești în config.php, verifică acolo
Imagine
Avatar utilizator
Daniel
4Metin
4Metin
Mesaje: 18
Membru din: Dum Ian 08, 2023 7:15 pm
Status: Activ

Re: Itemshop

Mesaj de Daniel »

datele la site le stiu si pe alea de la navicat, dar cand dau pe itemshop, imi zice ca nu se conecteaza la baza de date. de unde si cum trebuie sa modific?
Avatar utilizator
Helia2
4Metin
4Metin
Mesaje: 11
Membru din: Joi Apr 27, 2023 11:11 am
Status: Activ
Contact:

Re: Itemshop

Mesaj de Helia2 »

Daniel scrie: Mie Apr 26, 2023 6:38 pm datele la site le stiu si pe alea de la navicat, dar cand dau pe itemshop, imi zice ca nu se conecteaza la baza de date. de unde si cum trebuie sa modific?
Si in itemshop in config pune la fel
Avatar utilizator
RazVan
Administrator
Administrator
Mesaje: 695
Membru din: Mie Oct 19, 2022 5:25 pm
Localitate: München
Status: Activ
Multumiri acordate: 12
Multumiri primite: 18
Contact:

Re: Itemshop

Mesaj de RazVan »

Daniel scrie: Mie Apr 26, 2023 6:38 pm datele la site le stiu si pe alea de la navicat, dar cand dau pe itemshop, imi zice ca nu se conecteaza la baza de date. de unde si cum trebuie sa modific?
În folderul cu intemshop trebuie sa ai un fișier config.php și acolo trebuie sa adaugi ip-ul și datele de la mysql
Imagine
Avatar utilizator
Loud
Tehnic
Tehnic
Mesaje: 188
Membru din: Mar Oct 18, 2022 12:48 pm
Localitate: Underwater
Status: Activ
Multumiri acordate: 2
Multumiri primite: 31
Contact:

Re: Itemshop

Mesaj de Loud »

Topic inchis si arhivat!
Subiect inactiv!
Încuiat