[FULL]Serveriles Zeryon2

Înainte să fie aprobat, svf-ul este testat de un membru al echipei.
Scrie răspuns
Avatar utilizator
Xtreme4ro
4Metin
4Metin
Mesaje: 3
Membru din: Mar Mar 14, 2023 5:22 pm
Status: Activ

Re: [FULL]Serveriles Zeryon2

Mesaj de Xtreme4ro »

dawidbuta12 scrie: Lun Mar 20, 2023 6:56 pm
Xtreme4ro scrie: Sâm Mar 18, 2023 6:48 pm
dawidbuta12 scrie: Vin Mar 17, 2023 3:14 pm

Îmi pare rău, dar încerc să schimb pagina itemshop a clientului și, din păcate, fără succes, vreun sfat cum să dezactivez itemshop deoarece este imposibil să schimbi pagina?
Eu l-am schimbat cu HxD.Am scos game din serverfile si l-am editat cu HxD.. sa nu ma mai chinui cu sursa:))
cum să-l editez cu HxD și ce anume a făcut cum vă pot contacta dacă este posibil și vorbiți engleză ?
discord :Xtreme4Pro#4384
Avatar utilizator
dawidbuta12
4Metin
4Metin
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Mar 04, 2023 4:36 pm
Status: Activ

Re: [FULL]Serveriles Zeryon2

Mesaj de dawidbuta12 »

Xtreme4ro scrie: Lun Mar 20, 2023 7:58 pm
dawidbuta12 scrie: Lun Mar 20, 2023 6:56 pm
Xtreme4ro scrie: Sâm Mar 18, 2023 6:48 pm
Eu l-am schimbat cu HxD.Am scos game din serverfile si l-am editat cu HxD.. sa nu ma mai chinui cu sursa:))
cum să-l editez cu HxD și ce anume a făcut cum vă pot contacta dacă este posibil și vorbiți engleză ?
discord :Xtreme4Pro#4384
multumesc pentru raspuns, ti-am trimis un pm
Avatar utilizator
dawidbuta12
4Metin
4Metin
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Mar 04, 2023 4:36 pm
Status: Activ

Re: [FULL]Serveriles Zeryon2

Mesaj de dawidbuta12 »

Am găsit o cale de ieșire, problema era că compilatorul funcționează numai pe freebsd 12.0 32bit, altfel nu poți compila bine sursa :)
Salutari
Avatar utilizator
dawidbuta12
4Metin
4Metin
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Mar 04, 2023 4:36 pm
Status: Activ

Re: [FULL]Serveriles Zeryon2

Mesaj de dawidbuta12 »

următoarea problemă este dispariția articolelor de inventar, cum ar fi câmpurile lipsă, iar articolul este încă acolo, dar nu este vizibil
Conectat
Avatar utilizator
RazVan
Administrator
Administrator
Mesaje: 695
Membru din: Mie Oct 19, 2022 5:25 pm
Localitate: München
Status: Activ
Multumiri acordate: 12
Multumiri primite: 18
Contact:

Re: [FULL]Serveriles Zeryon2

Mesaj de RazVan »

dawidbuta12 scrie: Mar Mar 21, 2023 2:32 pm următoarea problemă este dispariția articolelor de inventar, cum ar fi câmpurile lipsă, iar articolul este încă acolo, dar nu este vizibil
Nu au imagine in inventar, trebuie să o setezi din item_list
Imagine
Avatar utilizator
dawidbuta12
4Metin
4Metin
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Mar 04, 2023 4:36 pm
Status: Activ

Re: [FULL]Serveriles Zeryon2

Mesaj de dawidbuta12 »

RazVan scrie: Mar Mar 21, 2023 9:41 pm
dawidbuta12 scrie: Mar Mar 21, 2023 2:32 pm următoarea problemă este dispariția articolelor de inventar, cum ar fi câmpurile lipsă, iar articolul este încă acolo, dar nu este vizibil
Nu au imagine in inventar, trebuie să o setezi din item_list
Sunt îngrijorat că sursa este complet diferită de sursa corectă de la zeryon2. Se presupune că același exemplu, dar diferit, este că switchbot a încetat să mai funcționeze după compilare, dar funcționează cu fișierele server care au venit cu fișierele server Și o sursă suplimentară este sursa cu wom2 Am comparat fișierele, dar sursa wom2 sunt multe lucruri de îmbunătățit, dar pot fi sigur că sursa cu fișierele Server din folderul share/bin diferă de cea care compilează multe lucruri este modificată și nu funcționează corect cu serverul care deja prefigurează articole care dispar din inventarul zeryon2 :)
Conectat
Avatar utilizator
RazVan
Administrator
Administrator
Mesaje: 695
Membru din: Mie Oct 19, 2022 5:25 pm
Localitate: München
Status: Activ
Multumiri acordate: 12
Multumiri primite: 18
Contact:

Re: [FULL]Serveriles Zeryon2

Mesaj de RazVan »

Item_list nu e in fișierele din sursă, e in client
Imagine
Avatar utilizator
Dummy
4Metin
4Metin
Mesaje: 22
Membru din: Joi Mar 09, 2023 9:53 am
Status: Activ
Contact:

Re: [FULL]Serveriles Zeryon2

Mesaj de Dummy »

Ma poate ajuta cineva cu decryptarea fisierelor din pack? ma chinui de cateva zile bune si nu reusesc, nu stiu ce tip de decryptor este folosit. Multumesc.
Avatar utilizator
dawidbuta12
4Metin
4Metin
Mesaje: 30
Membru din: Sâm Mar 04, 2023 4:36 pm
Status: Activ

Re: [FULL]Serveriles Zeryon2

Mesaj de dawidbuta12 »

Dummy scrie: Mar Mar 28, 2023 5:46 pm Ma poate ajuta cineva cu decryptarea fisierelor din pack? ma chinui de cateva zile bune si nu reusesc, nu stiu ce tip de decryptor este folosit. Multumesc.
trebuie să o faci cu python .makepack la .client și să rescrii toate folderele unul câte unul

@@@

Există cineva care are o sursă curată de zeryon2 pentru că niciuna care a fost încărcată nu este compatibilă cu fișierele serverului după compilare, a fost deja făcută de mai multe ori și sursa care vine de la wom2 nu este aceeași ca pentru zeryon2 în vdi unde sursa pentru eridanus a fost construit prea sursa nu se potrivește este cineva care are această sursă de la zeryon2?
Avatar utilizator
manu
4Metin
4Metin
Mesaje: 1
Membru din: Lun Mai 15, 2023 5:06 pm
Status: Activ
Contact:

Re: [FULL]Serveriles Zeryon2

Mesaj de manu »

F. Gabriel scrie: Mar Feb 07, 2023 5:40 am
Domik309 scrie: Lun Feb 06, 2023 5:24 pm Uncompilable Client Source!

Cod: Selectaţi tot

Zeryon3\Binary\Client\eterBase\TimerEvent.h(8,12): message : viz deklarace: Event::Detail
11>C:\Users\magor\OneDrive\Plocha\Zeryon3\Binary\Client\eterBase\TimerEvent.h(121,45): error C2039: HandleBase není členem: Event::Detail::StaticManager.
11>C:\Users\magor\OneDrive\Plocha\Zeryon3\Binary\Client\eterBase\TimerEvent.h(33,9): message : viz deklarace: Event::Detail::StaticManager
11>C:\Users\magor\OneDrive\Plocha\Zeryon3\Binary\Client\eterBase\TimerEvent.h(121,55): error C2061: Chyba syntaxe: identifikátor HandleBase
11>C:\Users\magor\OneDrive\Plocha\Zeryon3\Binary\Client\eterBase\TimerEvent.h(128,43): error C4430: Chybějící specifikátor typu – předpokládá se typ int. Poznámka: C++ nepodporuje typ default-int.
11>C:\Users\magor\OneDrive\Plocha\Zeryon3\Binary\Client\eterBase\TimerEvent.h(128,43): error C2143: Chyba syntaxe: Chybí , před &.
11>C:\Users\magor\OneDrive\Plocha\Zeryon3\Binary\Client\eterBase\TimerEvent.h(129,26): error C2039: DeleteEvent není člen
The problem is made by VS version.
You can fix by add the line with "#include <memory>" but is not a real solve.
We used VS 17.4.4 for build the source.
hi can u tell me what i need to install in the Visual studio please ? i installed the vs 2022 but i got alot of errors .
thank you
Scrie răspuns